Kazıcı Yükleyici Ehliyeti

Beko Loder Operatörü; Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı Operatör Belgesine sahip olmalıdır. Herhangi bir kaza anında bütün sorumluluklar operatöre aittir. Operatör Belgesine sahip olmayan kişi yasal olarak iş makinesini kullanamaz.

Bu tür elemanları çalıştıran işverenler 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hükümlerine göre suçlu sayılırlar. Belge sahibi olamayanlar trafiğe de çıkamazlar.

Kazıcı Yükleyici Ehliyeti

Bu belgeyi almak için kursiyer 40 Soruluk iş makinesi motor sınavına girer. Bu sınavdan başarılı olması haline kazıyıcı yükleyici Yükleyici (beko loder) ile direksiyon sınavına girer ve bu sınavda da 70 alıp başarılı olursa iş makinesi operatörlük belgesi almaya hak kazanır.
Yükleyici (beko Loder) Ehliyeti almak için gerekli şartlar

- 18 yaşını doldurmuş olmak,
- En az ilkokul mezunu olmak,
- Kanunun 41.maddesinin (e)bendinde sayılı suçlardan hüküm giymemiş olmak.

Niçin alınır; İş Kanununa göre Kepçe ehliyeti, Kazıcı Yükleyici, Beko Loder ve Transkavatör kullanan kişilerin İş Makinesi Operatör belgesi olması zorunludur.

KAZIYICI YÜKLEYİCİ BEKO LODER OPERATÖRÜ EHLİYETİ İÇİN GEREKLİ OLAN EVRAK LİSTESİ

  • 1 Adet Kimlik Fotokopisi

  • 1 Adet Diploma Noter Tastiği (En az ilkokul mezunu)

  • 1 Adet Savcılıktan Adli Sicil Belgesi (e-devlet şifrenizle çıktı alabilirsiniz)

  • 5 Adet Vesikalık Resim (BİO-METRİK)

  • 1 Adet Sürücü Olur Raporu (Aile hekiminizden alabilirsiniz)

Kazıcı Yükleyici Ehliyeti, beko loder ehliyeti, kazıyıcı yükleyici beko loder kursları, bobcat kursları, jcb kursu, iş makinası kursları, beko loder iş ilanları, beko loder maaşı